1
/
26
1
/
26
$135.47
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$135.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$135.47
Price After Coupon
$135.47
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21258630
This modern floral style wall lamp combines modern art with the beauty of nature with its unique design, perfectly adding a touch of luxury and fantasy to your bedroom or corridor. When the light passes through the exquisite crystal decoration, it emits a soft and charming light, as if you are in the starry sky. This wall lamp is not only an elegant decoration but also a practical lighting fixture, bringing endless inspiration and comfort to modern home life.
- The design style combines modern simplicity with natural elements, exuding a unique charm.
- The combination of high-quality metal materials and crystal decorations enhances the overall texture.
- LED lamps provide energy-saving and environmentally friendly lighting options with a long service life.
- It is suitable for a variety of indoor scenes such as bedrooms and corridors and has strong flexibility.
- The crystal elements refract brilliant light under the light, creating an excellent decorative effect.
Weights & Dimensions

| Height | 20" |
| Length | 15" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Feature | with Crystal |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Globe |
| Glass Type | Transparent |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Shape | Left,Right |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service