1
/
18
1
/
18
$76.99
Claim Coupon
Coupons Details
$76.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$76.99
Price After Coupon
$76.99
Available Coupons
$282.99
73% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21432665
This solar-powered light is like a bright star in the night sky. Its exquisite design and hollowed-out pattern complement each other, adding a touch of classic elegance and fashion to any outdoor space.
- Made of black metal, it has an elegant appearance and strong corrosion resistance.
- Solar powered, environmentally friendly and energy-saving, no need for complicated wiring installation.
- Built-in high-efficiency LED light source provides soft and sufficient light.
- Automatic light-sensing function, automatically lights up at night and turns off during the day, no manual operation required.
- Waterproof design, can be used normally even in bad weather.
- The bottom structure is stable and suitable for installation on various types of column heads.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Shape | Flower,Linear |
| Size | 16",20",24" |
| Color | Black |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Quantity | 1 |
| Width | 6",8",9.5" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Fixture Height | 16.5",20",23.5" |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service