1
/
17
1
/
17
$221.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $39.96 Coupon
Coupons Details
$182.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$221.99
18%
Off Over $0.00
-$39.96
Price After Coupon
$182.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$304.99
27% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21800974
This floor lamp has a novel design and an eye-catching deer shape, adding an artistic touch to your bedroom or living room.
- Made of high-quality resin, it is durable and easy to clean for long-lasting beauty.
- LED bulbs provide soft and energy-efficient lighting for extended use.
- The touch switch design is easy to use and you can adjust the light with just a touch.
- The height and shape of the floor lamp have been carefully designed to blend perfectly into modern homes without taking up too much space.
- It is suitable for 110V-120V and 220V-240V voltages, with a wide range of adaptability. It can be easily matched with different spaces, whether it is a bedroom, living room or study.
Weights & Dimensions

| Height | 29",37" |
| Length | 9",12" |
| Width | 7",9" |
| Height Adjustable | Fixed Height |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Resin |
| Shade Shape | Globe |
| Shade Color | White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,White |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 20 Inch & Above |
| Power Source | Rechargeable |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Fixture Type | Unique |
| Fixture Height | 49 Inch & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Feature | Switch Included |
| Shade / Light Direction | Up |
| Switch Type | Touch |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service