1
/
9
1
/
9
$376.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$376.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$376.99
Price After Coupon
$376.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$710.99
47% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21121492
This wall lamp features colorful dragon patterns and Tiffany style design, adding an elegant and artistic touch to your room.
- With a large size design, the width is over 25 inches, which is suitable for the decoration needs of various spacious spaces.
- Three bulb options are available, including LED, incandescent and fluorescent, to flexibly meet different lighting needs.
- The glass lampshade adopts colored glass technology, which can create rich and varied light and shadow effects, adding a lot of color to the environment.
- The lamp supports simple hard-wired installation, complementing a variety of modern decoration styles and suitable for different indoor scenes such as living rooms and bedrooms.
Weights & Dimensions
| Backplate Width | 4.5” |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Length | 25" |
| Shade Height | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Glass Type | Stained Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Dome |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Color | Multi-Color |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light |
| Shade Color | Orange |
| Shade Material | Glass |
| Style | Tiffany |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service