1
/
9
1
/
9
$874.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $157.50 Coupon
Coupons Details
$717.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$874.99
18%
Off Over $0.00
-$157.50
Price After Coupon
$717.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,641.99
47% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21729063
It uses natural cherry wood with exquisite rattan and glassy doors, giving people a warm and refreshing visual enjoyment, which blends perfectly into any interior decoration.
- Natural solid wood structure, not only has clear and natural texture, but also has excellent durability.
- The rattan door design makes the cabinet both ventilated and private, adding a unique sense of design.
- The glass door provides a convenient way for you to see what is placed inside the top shelf, which is suitable for storing wine.
- The combination of open and closed storage space provides a variety of display and storage options.
- Suitable for a variety of scenes, such as living room, bedroom or kitchen, enhancing the fashion sense of the overall space.
- The anti-slip design on the bottom ensures the stability and safety of the cabinet during use.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 51" (130 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Cherry Wood,Walnut |
| Top Color | Brown,Natural |
| Base Color | Brown,Natural |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service