1
/
27
1
/
27
$92.99
Claim Coupon
Coupons Details
$92.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$92.99
Price After Coupon
$92.99
Available Coupons
$306.99
70% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21094621
This modern style LED track light is simple and elegant, attracting the eye with its smooth lines and delicate white texture, which perfectly fits in with various interior decoration styles, especially modern kitchens. The smooth conical lamp head not only adds a harmonious beauty to the space, but also gives the room a bright and warm atmosphere.
- The lamp design is simple and modern, suitable for various interior spaces, especially for kitchen areas, which can effectively attract attention and enhance the style of the space.
- The track lighting system is flexible and adjustable, and the light direction can be adjusted as needed, which is convenient for focusing on specific areas and meeting different lighting needs.
- Easy to install, the product is solid and durable, made of high-quality materials, ensuring reliability for long-term use.
- Each independent lamp head can be used as a spotlight and can be moved and rotated individually, which increases the practical value of the lighting and makes the lighting style more personalized.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 6" |
| Length | 39",59" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade Height | 4" |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Green,Grey,Pink,White,Yellow |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light,5-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service