1
/
11
1
/
11
$330.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $59.58 Coupon
Coupons Details
$271.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$330.99
18%
Off Over $0.00
-$59.58
Price After Coupon
$271.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$566.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21855626
This modern metal chandelier, with its delicate bud shape and brown glass lampshade, perfectly interprets the combination of modern and classic. Suitable for installation in the dining room or living room, it brings a warm and elegant atmosphere.
- Made of high-grade metal material and matched with a transparent glass lampshade, it highlights the noble texture.
- LED bulbs are energy-saving and environmentally friendly, and provide three levels of color temperature adjustment to meet different lighting needs.
- The height-adjustable design can adapt to various indoor heights and decoration styles.
- Modern design style combined with classic elements will add a stylish touch to your home.
Weights & Dimensions

| Length | 23",28" |
| Width | 23",28" |
| Fixture Height | 20",20.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Bud |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 5-Light,6-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | Gold |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Up |
| Fixture Type | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service