1
/
18
1
/
18
$79.99
Claim Coupon
Coupons Details
$79.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$79.99
Price After Coupon
$79.99
Available Coupons
$155.99
49% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21680986
This elegant semi-ceiling lamp perfectly combines minimalist design with modern style. The smooth-lined cubic lampshade is cleverly made of high-quality glass material, which emits soft and uniform light, adding comfort and warmth to the room. The brown base of the lamp body effectively increases the layering of the overall design, suitable for various home decoration styles, forming a visual balance.
- In terms of design style, this lamp fully reflects the essence of modern design through its simple and elegant cubic shape, creating a home atmosphere for you that is both fashionable and warm.
- The lampshade is made of high-quality glass material, which is not only durable and easy to clean, but also can effectively distribute uniform light to create an ideal indoor lighting effect.
- This semi-ceiling lamp not only provides bright lighting, but also effectively saves space. It is an ideal choice for small rooms and can be easily matched with both bedrooms and living rooms.
- The light source design combined with modern technology provides you with soft and non-glaring light to protect your eyes.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 6.5" |
| Length | 5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Shade Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Brown |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | White Glass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shape | Round,Square |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service