1
/
19
1
/
19
$93.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $16.92 Coupon
Coupons Details
$77.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$93.99
18%
Off Over $0.00
-$16.92
Price After Coupon
$77.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21082935
Combining modern design with vintage gold tones, this industrial style wall lamp features a high-quality glass shade to add a bright and special decorative element to your bedroom.
- Its industrial style highlights personality and taste, and can become a visual focus whether during the day or at night.
- Made of durable glass, it allows for excellent light transmission and ensures the lamp is durable.
- Suitable for a variety of bulb types, such as LED, providing a variety of lighting effects to meet different atmosphere needs.
- It is suitable for a variety of indoor spaces such as bedrooms and living rooms. It is both practical and artistic, creating a warm home environment for you.
Weights & Dimensions
| Backplate Width | 4" |
| Height | 2.5",5",5.5",6",6.5",7" |
| Width | 3",4",5",5.5",8",8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Shape | A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,Q |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | With Shade |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Size | 4 Inch & Under,5 to 9 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Glass |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service