1
/
13
1
/
13
$56.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $10.26 Coupon
Coupons Details
$46.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$56.99
18%
Off Over $0.00
-$10.26
Price After Coupon
$46.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$77.99
27% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21452612
This modern display case, made of transparent acrylic, perfectly showcases your precious collection.
- The green design adds a touch of freshness to your space and suits a variety of home decor styles.
- The single-layer design makes it easy to access items and is especially suitable for displaying porcelain sculptures or other valuable collectibles.
- Lightweight and durable plastic and acrylic materials ensure safety for long-term use.
- Suitable for placement in living rooms or showrooms, enhancing the overall aesthetics while maintaining functionality.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 13" (33 cm),9.5" (24.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 11" (28 cm),15" (37.5 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 6" (15 cm),8" (20 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 11"L x 6"W x 10"H,15"L x 8"W x 13"H |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Short (Under 45 in.) |
| Color | Green |
| Design | Standard |
| Material | Plastic & Acrylic |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Shelves | 1 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Plastic & Acrylic |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service