1
/
17
1
/
17
$254.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $45.90 Coupon
Coupons Details
$209.09
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$254.99
18%
Off Over $0.00
-$45.90
Price After Coupon
$209.09
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$650.99
61% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21201214
This bronze traditional chandelier perfectly combines vintage style with modern design, adding luxury and elegance to your space. Whether it is a dining room, living room or bedroom, it can become a visual focal point, bringing a warm and noble glow.
- The delicate fabric lampshade not only softens the light, but also adds a warm and cozy atmosphere. Whether you are enjoying dinner or taking a nap, you can enjoy the soft lighting it brings.
- The use of metal materials enhances the overall texture and durability, while the exquisite spherical design highlights the artistic value of the product, making the space more layered and visually impactful.
- A variety of sizes are available to meet the needs of different spaces. Whether it is small and exquisite or grand and elegant, it can be freely matched to make the whole room full of light and color.
- The lamp provides 3 to 5 lamp heads to choose from, and can flexibly adjust the lighting according to actual needs, filling the room with soft and bright light to create different environmental atmospheres.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 23.5" |
| Length | 23",27" |
| Width | 23",27" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 17 to 23 Inch,Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Shade Color | Beige,Blue,Green,Red,Yellow |
| Fixture Type | Cone |
| Shade Material | Fabric |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Beige,Blue,Burgundy,Green,Yellow |
| Glass Type | Fabric |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Shape | Geometric |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service