1
/
17
1
/
17
$152.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $27.54 Coupon
Coupons Details
$125.45
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$152.99
18%
Off Over $0.00
-$27.54
Price After Coupon
$125.45
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$257.99
41% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210099780
This modern wooden side table with casters combines style and practicality, suitable for various home décor styles. Its rectangular design not only provides ample tabletop space but also adapts to a variety of room layouts.
- The casters make it easy to move, allowing for easy repositioning whether placed in a bedroom, living room, or study. The casters also facilitate cleaning and space rearrangement.
- Both the tabletop and base are crafted from natural wood, showcasing an elegant wood grain that is both durable and exudes a natural feel. Neutral tones such as walnut and natural colors complement a variety of interior décor options.
- The side table's tiered design effectively utilizes vertical space. The upper tier can be used to place books, tablets, etc., while the lower tier is suitable for magazines, coffee or tea sets, enhancing its practicality.
- Whether used as a desk for nighttime reading or as a beverage stand next to the sofa, this side table can serve multiple roles in the home, enhancing the quality of life.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.),Wide (Over 24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 24"L x 15"W x 25"H,16"L x 15"W x 25"H,31"L x 15"W x 25"H |
| Table Top Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Color | Brown,Natural Finish |
| Base Color | Brown,Natural |
| Product Type | Chairside |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Width - Front to Back | 15" (39 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 25" (63 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Nut/Brown,Natural |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service