1
/
8
1
/
8
$1,409.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $253.80 Coupon
Coupons Details
$1,156.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,409.99
18%
Off Over $0.00
-$253.80
Price After Coupon
$1,156.19
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,633.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697505
An ideal choice for your modern home decor, this black marble round end table combines elegant design with superior quality to perfectly complement any living room or bedroom style.
- The classic and fashionable marble material makes every piece of furniture a true work of art.
- The round design saves space and is particularly suitable for small indoor environments.
- Minimalist modern style suitable for modern, minimalist and contemporary decor themes.
- Sturdy and durable, suitable for long-term use, it is a cost-effective choice.
- Whether used as a coffee table or a bedside table, it is a great match to brighten up the interior space.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | Black |
| Table Top Material | Marble |
| Base Color | Black |
| Base Material | Marble |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Flip Top | Unflip Top |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Size | 18"L x 18"W x 18"H |
| Product Type | Stool Table |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Swivel | Non-Swivel |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service