1
/
18
1
/
18
$240.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $43.38 Coupon
Coupons Details
$197.61
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$240.99
18%
Off Over $0.00
-$43.38
Price After Coupon
$197.61
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$362.99
34% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21695454
The metal LED vanity light adds a touch of elegance to your bathroom with its simple and elegant design. It is suitable for all kinds of modern home styles and is the perfect combination of practicality and beauty.
- Made of metal, it provides a durable experience and ensures it retains its new look over time.
- Equipped with LED light source, it is energy-saving and environmentally friendly, providing clear and bright white light, which is perfect for delicate operations such as dressing and makeup.
- The lampshade is made of plastic, which is light and easy to maintain. It can effectively prevent dust and keep the light soft.
- Hard-wired design, suitable for a variety of indoor installations, especially for places such as bathrooms where bright lighting is required.
- The large-size design and four-lamp structure allow your space to be fully illuminated and meet the lighting needs of large spaces.
- Applicable places include bathrooms, kitchens and corridors. It is a good choice to improve the quality of home life.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 4.5" |
| Width | 3.5" |
| Length | 22",30",34.5" |
| Fixture Depth | 3.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | White Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Plastic |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Silver |
| Number of Lights | 3-Light,4-Light,5-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service