1
/
13
1
/
13
$271.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.96 Coupon
Coupons Details
$223.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$271.99
18%
Off Over $0.00
-$48.96
Price After Coupon
$223.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$635.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21602216
Made from high-quality plastic and acrylic, this contemporary side table has a unique transparent texture that exudes a modern and minimalist vibe.
- The open storage design allows you to easily access items at any time. It is suitable for storing books, magazines or small electronic devices, making full use of the upper and lower space.
- The compact design is perfect for small bedrooms or tight spaces, as it matches the bed height perfectly without taking up too much space.
- Its contemporary design complements any decor style, especially a modern, minimalist bedroom layout.
- The low design effectively prevents tipping over and is suitable for placement by the window or in a corner of the sofa, adding practical beauty.
- It is very easy to maintain, just need a simple wipe to keep the gloss, so that your home environment always looks fresh.
- It can be matched with bed frames, wardrobes and other furniture from the same series to create a harmonious and unified overall home decoration style.
- The installation is very simple and does not require complicated steps, allowing you to quickly enjoy its convenient and versatile usage experience.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 17" (44 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Color | Clear,Grey,Tan |
| Countertop Material | Plastic/Acrylic |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Product Type | Open Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service