1
/
14
1
/
14
$31.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $5.76 Coupon
Coupons Details
$26.23
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$31.99
18%
Off Over $0.00
-$5.76
Price After Coupon
$26.23
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$175.99
82% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21581049
This table lamp, with its unique minimalist design, perfectly blends modern and classic elements, suitable for any room's decoration. The lampshade is made of soft white fabric, providing warm light, while the elegant metal base adds a modern touch. It is not only a lighting product, but also a work of art, making your home environment more stylish.
- The minimalist design style combines modern and classic elements, suitable for various home styles and enhances the overall decorative sense of the room.
- The lamp body is made of high-quality metal, which is sturdy and durable, ensuring long-lasting performance during long-term use, and the surface is smooth and not easy to rust.
- The fabric lampshade provides soft light, creating a comfortable reading and resting environment, and effectively protects eyes from glare.
- The lamps come in a variety of sizes to suit different spaces. From the bedside of the bedroom to the corner of the living room, you can find a suitable style for convenient and flexible use.
- It is simple and convenient to operate, easy to clean and maintain, and maintains long-term beauty and practicality. It is an ideal choice for home and office lighting.
Weights & Dimensions

| Length | 6.5",10" |
| Width | 6.5",10" |
| Height | 12“,18" |
| Base Width | 6.5" (16.51cm),10" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Base Color | Black,White/ Cream |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Geometric |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,White |
| Size | 12",18" |
| Power Source | Plug In Electric |
| Fixture Height | 15 Inch & Under,16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Bedside / Standard |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Backplate Width | 5",5.5" |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Rocker |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service