1
/
14
1
/
14
$311.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $49.92 Coupon
Coupons Details
$262.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$311.99
16%
Off Over $0.00
-$49.92
Price After Coupon
$262.07
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$913.99
66% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21414809
This solar powered black metal post light attracts the eye with its elegant square design, adding a touch of modernity and nature to the garden and patio. It uses high-efficiency solar panels to make full use of natural resources, automatically charging during the day and automatically lighting at night.
- The strong and durable black metal structure is rust-proof and corrosion-resistant, and can adapt to various outdoor environments.
- The soft light shines through the exquisite lampshade, creating a comfortable atmosphere, suitable for various occasions.
- Easy to install, no cables or power required, just fix it in place and it's ready to use.
- Energy saving and environmental protection, effectively reducing electricity bills and energy consumption.
- It is suitable for various locations such as courtyards, balconies, gardens, etc. It is not only a lighting device, but also an environmental decoration.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Color | Black |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | Warm Light |
| Shape | Square |
| Quantity | 1 |
| Width | 12",16",8" |
| Fixture Height | 13",6.5",9.5" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Size | 8",12",16" |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service