1
/
21
1
/
21
$1,093.99
Claim $109.40 Coupon
Coupons Details
$984.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,093.99
10%
Off Over $0.00
-$109.40
Price After Coupon
$984.59
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$1,685.99
35% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21252491
This bar table is mainly in modern luxury style, with a classic wood and metal design, exuding a strong urban fashion charm. The wood tabletop with superior texture complements the metal structure, creating a practical and beautiful social space for you.
- It is convenient to move and adjust the position of the table to adapt it to the layout of different places.
- The materials are carefully processed to ensure long-term use without losing its luster. The stable structure ensures safety and is suitable for commercial and home spaces.
- The black pine wood and golden iron base can be easily integrated into various styles of bar environments, and it looks more gorgeous under the warm yellow light.
- Easy-to-clean material allows you to easily keep your desktop tidy without having to worry about maintenance problems during daily use.
- The thoughtful footrest design ensures comfort, making it suitable for gatherings with friends or working for long periods of time.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 71" (180 cm),55" (140 cm),102" (260 cm),79" (200 cm),110" (280 cm),118" (300 cm),94.5" (240 cm),63" (160 cm),86.5" (220 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Seating Capacity | Seats 8 or More,Seats 4,Seats 6 |
| Size | 55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H,94.5"L x 15.7"W x 41.3"H,102.4"L x 15.7"W x 41.3"H,110.2"L x 15.7"W x 41.3"H,118.1"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Popular Table Lengths | 72 inches,54 inches,60 inches |
| Color | Black |
| Table Top Color | Black |
| Base Color | Gold |
| Style | Glam |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Iron |
| Table Base Type | Trestle |
| Top Wood Species | Pine |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Feature | Footrest |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | With Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service