1
/
18
1
/
18
$205.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $37.08 Coupon
Coupons Details
$168.91
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$205.99
18%
Off Over $0.00
-$37.08
Price After Coupon
$168.91
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$303.99
32% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210110766
This modern bedside table combines style and practicality, featuring a beautiful faux leather and natural wood design that adds a touch of elegance to your bedroom.
- Its wooden top surface is not only beautiful but also sturdy and durable, making it ideal for nighttime reading or placing a desk lamp. Meanwhile, the spacious interior is also perfect for displaying your favorite books or decorative items.
- The design features a single drawer and a storage cabinet, providing ample storage space. You can easily place your daily personal items, keeping your bedroom neat and organized.
- Bedside tables are compact in size, making them suitable for small spaces, especially for use next to beds or sofas. They come in a variety of colors to suit different home styles.
- The overall design is modern, adding a touch of style to the home. The simple wood grain makes it easy to match with other furniture and enhances the quality of life.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Walnut/Black,Walnut/White,Khaki/Beige,Walnut/Khaki |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Faux Leather |
| Countertop Material | Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Number of Drawers | 1,2 |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Foldable | Fixed |
| Swivel | Fixed |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Baskets | Without Basket |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included,Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Included,Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service