1
/
17
1
/
17
$256.99
Claim $25.70 Coupon
Coupons Details
$231.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$256.99
10%
Off Over $0.00
-$25.70
Price After Coupon
$231.29
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET16
Valentine's Day Sale
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Presidents' Day Sale
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$559.99
54% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21679109
This modern style semi-ceiling lamp creates a dreamlike visual effect with its elegant golden base and dazzling crystal petals. The 36 bulbs are scattered on the lamp, just like the gorgeous fireworks in the night sky, spreading warm light throughout the room, giving the interior space a gorgeous and soft atmosphere.
- Its unique design style combines modern and natural elements, using petal-shaped crystal decorations to simulate flowers in nature, making the entire piece full of vitality and dynamism.
- The high-quality gold metal material is not only durable but also luxurious. The finely processed surface of the lamp body is as shiny as new, adding a sense of nobility and elegance to the interior space.
- Functionally, the lamp provides sufficient and evenly distributed lighting. Whether used as the main light in the living room, dining room or bedroom, it can effectively improve the brightness of the space.
- The thoughtful humanized design ensures easy installation and simple maintenance, making this lamp a perfect home decoration and practical function.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 10",8.5" |
| Length | 24",31.5",39" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 24",31.5",39" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Crystal Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade Color | Clear |
| Feature | with Crystal |
| Size | 24",31.5",39" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Crystal |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 13-Light,19-Light,31-Light |
| Shape | Flower |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service