1
/
19
1
/
19
$588.99
Claim Coupon
Coupons Details
$588.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$588.99
Price After Coupon
$588.99
Available Coupons
$697.99
16% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21598581
This modern white stone bar table, with its elegant design and solid iron base, will become a stylish focal point in your home. The smooth and delicate surface of the stone, with a cool touch, makes people love it, and it blends perfectly with the modern home style.
- Convenient mobile design, easy to adapt to different scenarios.
- It has durable performance and is both fashionable and practical.
- The considerate height design meets various usage requirements.
- The style is unique, combining modern and elegant elements.
- A variety of sizes are available to suit different family spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Style | Modern,Glam |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Table Base Material | Iron |
| Table Top Color | White |
| Color | White |
| Top Shape | Free Form |
| Base Color | Gold,Gray,Beige |
| Size | 39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service