1
/
20
1
/
20
$60.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $10.98 Coupon
Coupons Details
$50.01
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$60.99
18%
Off Over $0.00
-$10.98
Price After Coupon
$50.01
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$252.99
76% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21584952
This modern table lamp features a geometric design, seamlessly blending into any contemporary bedroom or living room setting.
- Crafted with a high-quality fabric shade, it offers a soft, warm glow perfect for creating a relaxing ambiance.
- The lamp is equipped with a convenient pull chain for easy operation, enhancing its functional elegance.
- A sophisticated decorative piece, it adds a touch of luxury and style while brightening up any room.
- Its plug-in electric power source ensures reliability and effortless integration into your home's lighting system.
Weights & Dimensions

| Height | 19.5",21" |
| Length | 10",9" |
| Width | 10",9" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Black-Black,Flaxen,White |
| Power Source | Plug In Electric |
| Size | 20 Inch & Above |
| Fixture Height | 16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Bedside / Standard |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Backplate Width | 7" |
| Base Color | Natural |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Flaxen,White |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Pull Chain |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service