1
/
27
1
/
27
$46.99
Claim $4.70 Coupon
Coupons Details
$42.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$46.99
10%
Off Over $0.00
-$4.70
Price After Coupon
$42.29
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET16
Valentine's Day Sale
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Presidents' Day Sale
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$85.99
45% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
18% OFF Code: PDAY18
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710896
Featuring a modern glass crystal design, this chandelier will add luxury and elegance to your home.
- Made of high-quality clear crystal material, exquisitely cut to let the light shine brightly.
- Suitable for the living room, dining room, and kitchen, perfect match with various interior decoration styles.
- Built-in energy-saving LED bulb with long life and low power consumption, which is environmentally friendly and saves electricity bills.
- Adjustable height design enables personalized lighting to meet different space requirements.
Weights & Dimensions

| Length | 10",12",14",16",20",24",5" |
| Width | 10",12",14",16",20",24",5" |
| Fixture Height | 138",63",71",79",98.5" |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch,Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light,3-Light,5-Light,7-Light,10-Light,15-Light,20-Light,24-Light |
| Material | Cast Iron |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service