1
/
16
1
/
16
$94.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $17.10 Coupon
Coupons Details
$77.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$94.99
18%
Off Over $0.00
-$17.10
Price After Coupon
$77.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$274.99
65% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21693792
This contemporary vanity light adds a touch of elegance and sophistication to bathrooms and hallways with its unique cylindrical design.
- Made of high-quality metal and glass, the lamp's durability is ensured while showcasing its stylish black and gold color combination.
- The shape is simple and beautiful, and can be easily integrated into a variety of interior decorations. It is suitable for restaurants, living rooms, kitchens and bathrooms.
- The lamp is hard-wired, which makes the installation process simple and convenient, and is also easy for daily cleaning and maintenance.
- Suitable for mirror front or side mounting, it provides ample light and adds a warm atmosphere to your living space.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Height | 4" |
| Length | 16" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | White Glass |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Color | Black,Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service