1
/
13
1
/
13
$287.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $51.84 Coupon
Coupons Details
$236.15
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$287.99
18%
Off Over $0.00
-$51.84
Price After Coupon
$236.15
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$655.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21589392
This modern bathroom mirror light design captures the essence of minimalism with its clean geometric shapes that catch the eye.
- The black and gold tones with crystal decorations perfectly combine luxury and modernity, suitable for any high-end decoration style.
- The durable metal construction ensures long life and is dust-resistant for easy maintenance and cleaning.
- The multi-light source design makes the light distribution more even and is suitable for installation above or on both sides of the mirror.
- This lamp is suitable for a variety of scenarios such as bathrooms, corridors and even kitchens, giving your home space new vitality.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 10.5",29.5" |
| Length | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Color | Clear |
| Feature | with Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Shape | Straight |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,3-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service