1
/
14
1
/
14
$270.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.78 Coupon
Coupons Details
$222.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$270.99
18%
Off Over $0.00
-$48.78
Price After Coupon
$222.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$496.99
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21292325
This bedside table has a modern design, simple and stylish, which can easily integrate into many interior decoration styles.
- The material is covered with high-quality artificial leather, which feels delicate, durable and easy to clean, adding a layer of luxury to your bedroom.
- It is suitable for bedrooms, guest rooms and study rooms, and is suitable for various small spaces, providing practical storage functions.
- The unique gray color combination, combined with the black metal leg design, brings a unique visual effect to your room.
- The built-in double drawer design provides increased storage space for books, alarm clocks and personal items, keeping the room tidy and organized.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 12"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Color | Beige,Dark Gray,Grey,Light Gray,Off-White,White |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Metal |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service