1
/
25
1
/
25
$390.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $70.38 Coupon
Coupons Details
$320.61
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$390.99
18%
Off Over $0.00
-$70.38
Price After Coupon
$320.61
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$831.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21626239
This modern grey shoe cabinet will be a highlight of your home with its simple and elegant design. It not only provides an excellent shoe storage solution but also adds a stylish touch of color to your foyer.
- Made from high-quality engineered wood, it ensures durability and beauty.
- A variety of size options are available to meet the storage needs of different families. Whether it is a small family or a large family, you can find a suitable size.
- The adjustable shelf design can easily adapt to various shoe shapes, improving the flexibility and diversity of storage.
- The overall design integrates modernity and practicality, perfectly combining aesthetics and functionality, and is an excellent choice to enhance the quality of home life.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 32" (81 cm),41" (105 cm),47" (120 cm),55" (139 cm),62.5" (159 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (34 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Grey |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 32"L x 13"W x 39"H,41"L x 13"W x 39"H,47.2"L x 13.4"W x 39.4"H,55"L x 13"W x 39"H,63"L x 13"W x 39"H |
| Style | Modern |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Natural Variation Type | No Natural Variation |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service