1
/
15
1
/
15
$1,081.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $194.76 Coupon
Coupons Details
$887.23
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,081.99
18%
Off Over $0.00
-$194.76
Price After Coupon
$887.23
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,521.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21675298
This modern shoe cabinet is made of high-grade manufactured wood and its elegant beige hue fits perfectly into any home environment.
- The shoe cabinet has a multi-layer design to maximize space utilization, allowing shoes to be stored in an orderly manner and helping to keep the entrance area clean and beautiful.
- Different shelves can be adjusted according to usage habits, helping users to better classify and place shoes and keep the entrance clean and tidy.
- The product design emphasizes storage efficiency, providing convenient storage for seasonal shoe rotation and also keeping things neat for welcoming visitors.
- Its artificial wood material is not only durable and easy to maintain, but also has a delicate texture, enhancing the quality of the space.
- It is easy to install and can be easily integrated into various home interior design styles, providing a long-term use experience for daily family use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 32" (81 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Extendable | Non-extendable |
| Portable | Non-Portable |
| Foldable | Non-foldable |
| Wood Type | Manufactured Wood |
| Color | Beige |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 31.5"L x 13.8"W x 31.9"H,39"L x 14"W x 32"H,47"L x 14"W x 32"H,55"L x 14"W x 32"H,63"L x 14"W x 32"H |
| Style | Modern |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Natural Variation Type | No Natural Variation |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service