1
/
16
1
/
16
$292.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.74 Coupon
Coupons Details
$240.25
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$292.99
18%
Off Over $0.00
-$52.74
Price After Coupon
$240.25
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$622.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21607223
With its modern and simple design and elegant color combination, this bedside table seems to incorporate an ultimate artistic aesthetic into your bedroom space, instantly enhancing the overall atmosphere.
- The elegant leather material has a soft and delicate feel, visually giving the furniture a sense of luxury and refinement. It is also easy to clean and durable.
- The smooth and rounded corner design not only adds visual beauty, but also effectively prevents bumps, adding a sense of safety to your home life.
- Two spacious drawers provide ample storage space for your evening needs, so your bedroom always stays organized.
- The neat lines and simple shape are suitable for modern home style, and it can be perfectly integrated whether placed at the bedside or in a corner of the living room.
- The stable structure improves the overall durability of the furniture, and the anti-slip design on the bottom ensures safety and stability during use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Color | Black/ Beige,Black/ White/ Black,Dark Gray/ Beige,Khaki/ Beige,Light Gray/ Beige,Off-White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service