1
/
9
1
/
9
$811.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $146.16 Coupon
Coupons Details
$665.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$811.99
18%
Off Over $0.00
-$146.16
Price After Coupon
$665.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,897.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2111861
This luxurious gold crystal ring chandelier becomes the focal point of your home with its modern design. Suitable for various occasions, such as home, hotel lobby and high-end restaurant, adding modern luxury elements to your environment.
- The high-quality crystal material not only enhances the glossiness of the lamp, but also creates a brilliant visual effect under the refraction of light.
- Two sizes (23.5 inches and 31.5 inches) and multiple bulb quantity options (16 lights and 24 lights) to meet the needs of rooms of different sizes and styles.
- The lighting direction is up and down, creating a soft and even light distribution, enhancing the overall indoor atmosphere.
- The installation process is simple and does not require complicated tools, bringing a worry-free usage experience.
- Easy to clean and maintain, the crystal components ensure long-lasting brightness, just wipe them gently with a soft cloth regularly.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 16" |
| Rod/Chain/cord Length | 19.5" |
| Width | 23.5",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 23.5",31.5" |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Shade Color | Gold |
| Color | Gold |
| Glass Type | Crystal |
| Material | Crystal |
| Number of Lights | 16-Light,24-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service