1
/
11
1
/
11
$559.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $100.80 Coupon
Coupons Details
$459.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$559.99
18%
Off Over $0.00
-$100.80
Price After Coupon
$459.19
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510060312129_67891795
This modern floating TV cabinet, made of high-grade artificial wood, perfectly combines simple design and practical functions, suitable for any home theater setup.
- The superior cable management system keeps cables neatly organized, ensuring a clean visual appearance. This feature is especially useful for technology enthusiasts and those who own a home audio and video system.
- Large storage space provides a variety of electronic devices, media accessories placement options, so that your entertainment center is well organized, suitable for families with multiple entertainment devices.
- The stylish and modern white appearance matches a variety of home styles and enhances the overall home decoration level. It is an ideal choice for modern home lovers.
- The suspended design not only increases the efficiency of the use of floor space, but also facilitates cleaning. It is suitable for any family that pays attention to space utilization and easy cleaning.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 69" |
| Overall Depth | 11.8" |
| Overall Height | 11.8" |
| Cabinet Interior Dimension | 16.9"W×10.4"D×10.6"H |
| Drawer Interior Dimension | 11.4"W×9.1"D×3.7"H |
| Product Weight | 86 |
| Weight Capacity | 110 |
| Product Dimensions | Box 1: 72.4" x 15.7" x 8.6" (106.9 lbs) |
Specifications
Specifications
| TV Size Ranges | 60-69 Inch TVs |
| Material | Engineered Wood |
| Tv Stand Type | Floating TV Stand |
| Style | Modern |
| Cabinet Feature | With Drawers |
| Cable Management | Yes |
| Number of Drawers | 1 |
| Adjustable Shelves | No |
| Assembly | Fully |
| Suggested Number Of People For Installation | 1 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Product Care | Wipe Clean With Damp Cloth, Wipe Dry With Clean Cloth |
| Size | 69"W×11.8"D×11.8"H |
| Color | White |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service