1
/
11
1
/
11
$876.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $157.86 Coupon
Coupons Details
$719.13
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$876.99
18%
Off Over $0.00
-$157.86
Price After Coupon
$719.13
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,873.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21792781
Featuring black and white marble, this modern coffee table set exudes a minimalist yet elegant style, perfectly combining the essence of modern design. It will bring a stylish and functional choice of furniture to your living room.
- Modern style: simple yet elegant shape, suitable for all kinds of home styles.
- High-quality material: Selected black and white marble, durable and easy to care for.
- Applicable scenarios: Whether it is a living room or an office area, it can become the visual center of the space.
- Unique design: square combination design, flexible to match different home layouts.
- Versatile: Not only can it be used as a coffee table, it can also be used to display artwork or store magazines.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Length - End to End | 31.5" (80 cm) |
| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Overall Table Width - Side to Side | 27.5" (70 cm) |
| Height | Low (Under 14 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 11" (28 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Base Material | Wood |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Base Color | White |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Top Material | Marble |
| Table Top Color | White |
| Product Type | Coffee Table |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Included,Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Nesting Tables |
| Number of Table Included | 2 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Table Base Type | Block |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service