1
/
10
1
/
10
$180.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$180.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$180.99
Price After Coupon
$180.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$289.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21065255
This modern wood style LED bathroom vanity light, made of high-quality wood and modern design, adds a natural and harmonious touch to your bathroom, and is very suitable for families pursuing minimalist and environmentally friendly style.
- Using energy-saving LED bulbs not only provides sufficient lighting but also saves electricity bills, which is very suitable for users who value economic benefits.
- The lampshade is made of high-quality materials, providing soft light, protecting eyes and creating a comfortable makeup environment.
- Designed with fixed brightness, it provides stable and consistent lighting to suit everyday use without the need for adjustment.
- It is suitable for installation in most bathroom environments, especially small and medium-sized spaces. It is easy to install and has a wide range of applicability.
- Its compact height of less than 9 inches does not take up too much space, making it an ideal choice for small bathrooms.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Length | 13",21" |
| Shade Height | 3.5" |
| Width | 4" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service