1
/
16
1
/
16
$651.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $117.36 Coupon
Coupons Details
$534.63
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$651.99
18%
Off Over $0.00
-$117.36
Price After Coupon
$534.63
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,643.99
60% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21670877
This modern style vanity lamp has a unique cylindrical design that blends perfectly into any home decor. Not only does it functionally provide ample lighting, it also adds a stylish touch.
- Made of strong and durable metal material, it can be used for a long time without being easily damaged. This material guarantees the quality and safety of the lamp.
- Compatible with a variety of bulb types, including LED, incandescent and fluorescent, users can freely choose according to lighting needs.
- The striking straight shape is available in three classic colors: black, gold and silver. It can be easily matched above the mirror in various bathrooms or dressing rooms to enhance the sense of space.
- The hard-wired installation method makes it more stable and suitable for a variety of occasions such as bathrooms, living rooms, kitchens and corridors, adding a touch of modern elegance to your home.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 5" |
| Width | 5.5" |
| Length | 18" |
| Fixture Depth | 5.5" |
| Backplate Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Shape | Straight |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Style | Modern |
| Shade Color | Black,Chrome,Gold |
| Shade Material | Copper |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Gold,Silver |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service