1
/
18
1
/
18
$110.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $19.98 Coupon
Coupons Details
$91.01
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$110.99
18%
Off Over $0.00
-$19.98
Price After Coupon
$91.01
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$161.99
31% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21397628
This modern bathroom vanity light exudes a sense of style with its elegant curved design and black metal material.
- The design of the glass lampshade not only enhances the softness of the light, but also adds a warm atmosphere to the entire space, which is very suitable for the bathroom space.
- The metal gooseneck structure is not only strong and durable, but also corrosion-resistant and can maintain its good appearance even in wet environments.
- The light is powered by a hardwired power supply, ensuring a stable and safe installation, and is suitable for installation above mirrors.
- It has a wide range of applications and can be used not only in bathrooms, but also in restaurants, living rooms, corridors and other indoor environments, achieving perfect adaptation to multiple scenes.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 11" |
| Length | 4",5" |
| Shade Height | 5",6" |
| Width | 10",9" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 9",10" |
| Shape | Arc |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Color | Black |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service