1
/
15
1
/
15
$196.99
Claim $33.49 Coupon
Coupons Details
$163.50
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$196.99
17%
Off Over $0.00
-$33.49
Price After Coupon
$163.50
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$504.99
61% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21642191
This vintage wall lamp features an elegant combination of metal and glass. Suitable for living rooms or hallways, it will add classic charm and soft light to your modern home, making the space more warm and chic.
- Retro style design highlights individual taste and adds classic charm to the interior.
- High-quality metal and glass materials, strong and durable, with good light transmission.
- Suitable for various scenes such as living room, bedroom, corridor, etc. to enhance the atmosphere of the space.
- Hard-wired power supply design, safe and stable, no need to frequently replace batteries.
- The graceful shape of the lampshade blends perfectly with a variety of decoration styles and has an excellent decorative effect.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 7" |
| Fixture Depth | 7.5" |
| Height | 18.5" |
| Length | 7" |
| Width | 7.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Glass Type | Frosted |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Cone |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Up |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Color | Brown,Dark Brown |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service