1
/
13
1
/
13
$295.99
Claim Coupon
Coupons Details
$295.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$295.99
Price After Coupon
$295.99
Available Coupons
$1,640.99
82% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21675097
Featuring a minimalist design and an elegant cream finish, this contemporary bedside table will blend seamlessly into any bedroom décor, not only suitable for modern and minimalist bedrooms but also perfectly matching industrial and traditional furniture.
- Made of premium wood, it ensures the product's long-term durability and natural texture. The countertop is also made of solid wood and has excellent load-bearing capacity.
- The single-drawer design provides enough storage space to easily store daily necessities and keep the bedside tidy and organized.
- The silent guide rail design allows drawers to open and close smoothly and silently, improving the user experience.
- Its compact size (less than 21 inches long and 23 inches high) makes it perfect for smaller bedrooms and pairs beautifully with low beds.
- The hidden handle design not only ensures an overall smooth visual effect but also increases the convenience of opening the drawer.
- It is recommended to use with a bed frame from the same series to achieve a more harmonious and beautiful interior effect.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18.5" (47 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Cream,Milk Cocoa,Milky White/ Gray |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Swivel | Fixed |
| Foldable | Fixed |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service