1
/
23
1
/
23
$51.99
Claim Coupon
Coupons Details
$51.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$51.99
Price After Coupon
$51.99
Available Coupons
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21819891
This modern gold wall lamp incorporates geometric design, perfectly combining fashion and functionality. In your living room, it not only provides soft lighting, but also adds a touch of luxury to the space. Suitable for a variety of bulb types, such as LED and incandescent, suitable for different home lighting needs.
- The carefully selected gold glass lampshade has a modern feel and matches harmoniously with the interior decoration.
- The wall lamp is hardwired for installation, which is stable and durable and suitable for long-term use.
- The unique geometric design can add a sense of fashion to your home.
- It is suitable for a variety of occasions, not only in the living room, but also in the bedroom or corridor.
- The switch-free design makes the overall appearance simple and highlights the magnificence and elegance of the wall lamp.
Weights & Dimensions

| Height | 12.5” |
| Length | 6",14" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Design | Flower,Ears |
| Switch Type | No Switch,Pull Chain |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Champagne/Amber |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service