1
/
26
1
/
26
$260.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$260.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$260.99
Price After Coupon
$260.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$587.99
56% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707922
This modern coffee table combination, made of high-quality wood combined with a simple round design, adds a fresh and stylish feel to your living room. Whether you are enjoying afternoon tea alone or chatting with friends, this table can provide you with a comfortable experience.
- Simple and Modern Style: Perfectly integrated into various home designs, fashionable and elegant.
- High-quality Wood: Selected materials ensure durability and extend service life.
- Circular Design: Suitable for a variety of space layouts, providing more flexibility of use.
- Wide Range of Applicable Scenarios: Whether it is at home, in the office, or a cafe, this table can do the job.
- Easy Installation: Easy to assemble, no complicated tools required.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Length | Small (Under 30 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 16" (41 cm),22" (56 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 19.5" (50 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm),27.5" (70 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Included,Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Coffee Table |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Water Resistant | Waterproof |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Base Material | Metal |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Top Material | Wood |
| Size | 20"L x?20"W x?22"H,28"L x 28"W x 16"H,28"L x 28"W x 16"H+20"L x 20"W x 22"H |
| Table Top Color | Black,Natural,Walnut |
| Table Base Color | Beige,Black |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Brown,Natural Finish |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Nesting Tables,Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service