1
/
12
1
/
12
$706.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $127.26 Coupon
Coupons Details
$579.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$706.99
18%
Off Over $0.00
-$127.26
Price After Coupon
$579.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,152.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705979
This modern minimalist wooden round coffee table perfectly combines fashion and practicality, bringing a unique artistic touch to your living room. Its black round design not only enhances the style of the space but also provides ample surface area for daily use.
- Fashionable and modern style: simple design, suitable for various home decoration styles.
- High-quality wood: Made of durable wood to ensure long-lasting use.
- Multifunctional use: Suitable for placement in the living room, study, or office, providing convenient placement space.
- Unique appearance: The black round shape is unique and creative, adding visual highlights to the room.
- Easy to match: It can be easily matched with a variety of furniture to enhance the overall home taste.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Low (Under 14 in.) |
| Length | Small (Under 30 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 12.5" (32 cm),18" (45 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 19" (49 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19" (49 cm),27.5" (70 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Included,Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Tray Top |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Tray Top | Tray Top |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Base Material | Wood |
| Table Base Color | Black |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Black |
| Size | 19"L x 19"W x 18"H,27.5"L x 27.5"W x 13"H,28"L x 28"W x 13"H+19"L x 19"W x 18"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Nesting Tables,Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service