1
/
14
1
/
14
$242.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $43.74 Coupon
Coupons Details
$199.25
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$242.99
18%
Off Over $0.00
-$43.74
Price After Coupon
$199.25
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$357.99
32% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2127401
This elegant bathroom vanity mirror light perfectly combines classic design and modern functionality to add a touch of luxury to your bathroom.
- Classic Copper Style: Selected brass material, showing refinement and taste, suitable for traditional and modern decoration.
- Multiple size options: Available in three sizes: Large, Medium and Mini to meet different space requirements.
- Both decorative and functional: It not only enhances the visual effect of the bathroom, but also provides sufficient lighting.
- Durable material: Made of high-quality brass, durable and excellent rust-proof performance.
- Easy to install: Simple wall mounting design, convenient for your home use.
Weights & Dimensions
| Backplate Width | 5" |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Shade Height | 5" |
| Width | 13",21",29" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Color | Brass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light |
| Style | Colonial |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service