1
/
12
1
/
12
$1,944.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $350.10 Coupon
Coupons Details
$1,594.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,944.99
18%
Off Over $0.00
-$350.10
Price After Coupon
$1,594.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,058.99
52% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21699066
With its simple Scandinavian design, this modern TV stand exudes elegance and functionality, fitting in with any modern home decor.
- Made from medium-toned ash and pine wood, this ensures durability and longevity for the product, and adds a touch of natural warmth to the home.
- With closed storage cabinets and drawers, it provides users with ample space to store and organize various media devices and accessories, keeping the space neat and tidy.
- A cable management system is included to help organize cables and cords and avoid clutter.
- At less than 21 inches in height, it's perfect for use as a low TV stand, enhancing the viewing experience without taking up too much space.
- It can be used in the living room, home theater room or any occasion that requires modern style and practical storage space. It is suitable for consumers who pursue both fashion and functionality.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Shape | Rectangle |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | Brown |
| Design | Cabinet/Enclosed Storage |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.),Standard (48 - 67 in.) |
| Material | Ash,Pine |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 63"L x 18"W x 20"H,71"L x 18"W x 20"H,79"L x 18"W x 20"H,87"L x 18"W x 20"H |
| Style | Scandinavian |
| Wood Tone | Medium Wood |
| Wood Type | Ash,Pine |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service