1
/
26
1
/
26
$642.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $115.74 Coupon
Coupons Details
$527.25
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$642.99
18%
Off Over $0.00
-$115.74
Price After Coupon
$527.25
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,200.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21700204
This coffee table adds a touch of elegance to your living room with its simple, modern design. Its pure black glass material is not only beautiful but also easy to clean, making daily maintenance a breeze. Whether used as a centerpiece when entertaining guests or as a companion for daily leisure, this table is perfect for both.
- Modern style: simple yet stylish, very suitable for the modern home environment.
- High-quality material: Made of black glass, durable and easy to clean.
- Versatile application: Suitable to be used as centerpiece furniture in the living room, stud,y, or office.
- Unique selling point: Transparent design increases visual space, suitable for small apartments.
- Affordable choice: Combining high quality with a reasonable price, it is a budget-friendly choice.
Weights & Dimensions

| Depth | Narrow (Under 16 in.),Standard (16-40 in.) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Length | Large (Over 50 in.),Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 16" (40 cm),17" (43 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),43" (110 cm),47" (120 cm),51" (130 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm),19.5" (50 cm),21.5" (55 cm),25.5" (65 cm),27.5" (70 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 31.5"L x 16"W x 16"H,31.5"L x 16"W x 20"H,39"L x 16"W x 20"H,39.5"L x 16"W x 16"H,39.5"L x 19.5"W x 16"H,39.5"L x 20"W x 20"H,43"L x 22"W x 17"H,47"L x 16"W x 16"H,47"L x 20"W x 16"H,47"L x 20"W x 20"H,47"L x 25.5"W x 17"H,47"L x 26"W x 20"H,51"L x 27.5"W x 20"H,51"L x 28"W x 17"H |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Base Material | Glass |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Table Top Color | Black,Clear |
| Table Base Color | Black,Clear |
| Table Top Material | Glass |
| Product Type | Coffee Table |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Clear |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Sled |
| Top Shape | Rectangular |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service