1
/
8
1
/
8
$49.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $9.00 Coupon
Coupons Details
$40.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$49.99
18%
Off Over $0.00
-$9.00
Price After Coupon
$40.99
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$137.99
64% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2173449
This modern crystal table lamp, with its distinctive rectangular design and clear crystal shade, emits a captivating glow. The gold base adds a touch of luxury, making it a beautiful decorative piece in any room. This lamp is not only functionally ingenious but also visually adds a touch of elegance and style to any modern home.
- Made of high-quality crystal material, it shows high-end temperament.
- LED light source provides soft and warm lighting effects, which is more energy-saving and environmentally friendly.
- The rectangular crystal lampshade design allows light to pass through the crystal clear material, creating a dazzling visual effect.
- The classic gold base and modern minimalist design are suitable for a variety of home styles.
- Suitable for various indoor scenes such as living rooms and bedrooms, adding luxurious beauty to life.
Weights & Dimensions

| Length | 5.5" |
| Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 15 Inch & Under |
| Material | Crystal |
| Size | 9 Inch & Under |
| Color | Gold,Silver |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Shade Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service