1
/
9
1
/
9
$61.99
Claim Coupon
Coupons Details
$61.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$61.99
Price After Coupon
$61.99
Available Coupons
$102.99
40% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21634268
This semi flush ceiling light is a highlight in home decoration with its elegant vintage design. The design details are exquisite, with crystal clear crystals and warm brass base, which perfectly captures the light and gives each space a unique charm. This lamp is suitable for any room, not only providing sufficient lighting, but also adding a sense of luxury and elegance to the environment.
- The high-quality crystal material adds a dazzling brilliance to this lamp, as if it were countless inlaid gems, which makes it feel extremely luxurious and has extraordinary durability.
- The durable brass metal frame gives the lamp a classic and solid structure, which is not only beautiful but also ensures a long-lasting use experience.
- The lamp design combines retro and modern elements, suitable for a variety of interior styles, from traditional to fashionable, making the decoration more personalized and layered.
- The ring-shaped design provides a lot of light without taking up too much room, making it ideal for both small and large living spaces.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 7" |
| Length | 6" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Crystal Color | Clear |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Shade / Light Direction | Down |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Color | Clear |
| Feature | with Crystal |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shade Material | Glass |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Clear Glass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service