1
/
22
1
/
22
$1,089.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $196.20 Coupon
Coupons Details
$893.79
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,089.99
18%
Off Over $0.00
-$196.20
Price After Coupon
$893.79
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,660.99
34% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210054190
This modernly designed sideboard not only stands out in style but also offers an exceptional storage solution. Its unique quartz countertop and sliding doors blend seamlessly into various home environments.
- Made of high-quality boards, the sideboard boasts excellent durability and load-bearing capacity, making it an ideal choice for long-term use.
- The design features ample storage space, including multiple drawers and spacious cabinet shelves, easily accommodating various kitchen utensils and tableware while keeping the space neat and organized.
- The unique sliding door design not only makes it easy to access the items but also adds a modern touch, making the sideboard both practical and aesthetically pleasing.
- An elegant quartz countertop is both beautiful and easy to clean, suitable for everyday use, and also a perfect display platform for festive gatherings, enhancing the dining experience.
- A variety of color options, such as walnut brown and cream, can be matched with different home styles to achieve overall visual harmony and enhance the overall aesthetics of the dining room.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 57" (145 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Cream,Nut-Brown |
| Size | 63"L x 16"W x 57"H,71"L x 16"W x 57"H,31.5"L x 15.7"W x 57"H,39.4"L x 15.7"W x 57"H,47.2"L x 15.7"W x 57"H,55"L x 16"W x 57"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Kitchen Storage Cabinet |
| Material | Slab |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Countertop | Countertop Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service