1
/
16
1
/
16
$236.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $42.66 Coupon
Coupons Details
$194.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$236.99
18%
Off Over $0.00
-$42.66
Price After Coupon
$194.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$796.99
70% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21683726
This modern glass chandelier has a unique design that combines style and functionality to perfectly illuminate your home space.
- The use of high-quality glass material adds transparency and modernity to the space.
- Adjustable hanging chain design, suitable for installation requirements at different heights.
- It is suitable for installation in restaurants, kitchens and other occasions to create a warm atmosphere.
- Available in a variety of colors including clear, amber, rose gold and smoke grey to suit any decor style.
Weights & Dimensions

| Length | 12" |
| Width | 12" |
| Fixture Height | 23.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Color Temperature | Warm Light |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Drum |
| Feature | Hanging |
| Glass Type | Clear Glass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Clear,Cognac,Rose Gold,Smoke Gray |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service