1
/
15
1
/
15
$1,737.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $312.84 Coupon
Coupons Details
$1,425.15
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,737.99
18%
Off Over $0.00
-$312.84
Price After Coupon
$1,425.15
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,224.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21610000
This modern bar table, made of black stone, presents an elegant design style, adding a touch of luxury and modernity to your home.
- Built-in storage lets you easily store wine glasses and decorative items, keeping your home tidy and organized.
- The easy-to-assemble design allows you to build it quickly without complicated tools, saving time and effort.
- The structural design is considerate, perfectly adapting to a variety of home styles and enhancing your life taste.
- Suitable for a variety of usage scenarios, whether it is family gatherings or daily dining, this bar table can easily handle the task.
- With its unique style, it becomes the visual focus of your home space, creating a stylish and comfortable little world for you.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 43" (110 cm),51" (130 cm),59" (150 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches |
| Table Base Type | Pedestal |
| Base Color | Black |
| Table Base Material | Metal |
| Table Top Color | White |
| Color | Black |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Modern |
| Size | 43"L x 16"W x 78"H,51"L x 16"W x 78"H,43"L x 16"W x 79"H,59"L x 16"W x 79"H,59.1"L x 15.7"W x 77.9"H,51"L x 16"W x 79"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Feature | Storage |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service