1
/
16
1
/
16
$305.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $55.08 Coupon
Coupons Details
$250.91
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$305.99
18%
Off Over $0.00
-$55.08
Price After Coupon
$250.91
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$539.99
43% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21686748
This bedside table adopts a modern design, with a luxurious leather appearance and a marble top that perfectly blends together, exuding a unique beauty of nobility and elegance.
- Selected high-quality leather materials, with smooth and delicate touch, wear-resistant and easy to clean, ensure that it will remain as bright and clean as new after long-term use.
- Marble countertops are both beautiful and practical, able to carry a variety of daily necessities and provide sturdy storage space.
- The two-layer drawer design provides ample storage space, making your bedroom more tidy and organized, and convenient for storing commonly used items.
- The metal legs adopt a stable structure, further improving the overall safety and load-bearing capacity, and preventing the risk of tipping.
- The style is simple yet fashionable, suitable for a variety of home decoration styles, adding a beautiful landscape to the bedroom.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Design | Black Foot,Gold Feet |
| Color | Champagne/ Gray,Dark Gray,Light Gray,White |
| Countertop Material | Stone |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service