1
/
21
1
/
21
$418.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $75.42 Coupon
Coupons Details
$343.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$418.99
18%
Off Over $0.00
-$75.42
Price After Coupon
$343.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$608.99
31% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21519498
This modern white bamboo glass display cabinet is designed for displaying and collecting precious figures. Its stylish appearance and practical functions are perfectly combined, making it an indispensable furnishing in the home.
- The combination of high-quality bamboo and wood materials and clear glass is not only sturdy and durable but also provides a clear visual effect, making your collection shine at every angle.
- Equipped with LED lighting, it not only enhances the display effect of items but also adds a warm atmosphere to the room, becoming the finishing touch of your home.
- The design of multiple adjustable wooden shelves allows for flexible arrangement of storage space according to collections of different sizes, thus enhancing the practicality and space utilization of the cabinet.
- The simple and modern style can be harmoniously matched with any home environment. It is especially suitable for collecting treasures or as a decorative display in the living room, which can quietly improve the taste of life.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 51" (130 cm),63" (161 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16.5" (42 cm),24.5" (62 cm),32" (82 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (33 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 17"L x 13"W x 51"H,17"L x 13"W x 63"H,24"L x 13"W x 51"H,24"L x 13"W x 63"H,32"L x 13"W x 51"H,32"L x 13"W x 63"H |
| Height | Standard (45 - 90 in.) |
| Color | White |
| Design | Standard |
| Material | Bamboo |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | White Wood |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Shelves | 3,4 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service